به گزارش حوزه مدیریت روابط عمومی گروه سرمایه گذاری و فنی مهندسی طاها | گروه طاها:

مدیریت ساختمان و مجتمع های تجاری اداری و مسکونی جزو مهم ترین و به باور ما یکی از سه رکن اصلی موفقیت و کسب حداکثر بهره وری برای مالکین و سرمایه گذاران است. مرکز تجاری اپال که به تازگی مورد بهره برداری قرار گرفته است در مسیر معرفی و رونق بخشی خود قرار دارد. لذا حضور شرکت های تخصصی و افراد صاحب تجربه در زمینه بهره برداری ، برندینگ و تبلیغات می تواند در کلیه مجتمع ها موجب رشد و به قولی افزایش پاخور جهت جذب مشتری گردد.

اُپال بزرگترین مرکز تجاری و سرگرمی در شمال غرب تهران است. فضایی که همه چیزهای ممکن را یک‌جا در خود جای داده است. میهمان‌های اُپال با موقعیتی متفاوت، متنوع و شاد روبه‌رو خواهند شد؛ از انواع غذا و نوشیدنی، پوشاک و لوازم آرایشی و بهداشتی تا شهربازی، شهرمشاغل، سینما، بولینگ و سالن زیبایی. میهمان‌‌های اُپال با حضور در این مجموعه می‌توانند خرید و سرگرمی را در بهترین شکل ممکن در فضایی مشترک و صمیمانه تجربه کنند.

ساخت اُپال از سال ۱۳۹۲ آغاز شد و در سال ۱۳۹۸ به بهره‌برداری رسید. مساحت کل این مرکز تجاری حدود 130 هزار مترمربع است. اُپال در مجموع دارای حدود 450 واحد تجاری و غذایی است. این واحدها در کنار فضای تفریحی و سرگرمی چون رستوران‌ها، فود‌کورت‌، سینما، بولینگ و شهربازی قرار گرفته‌اند.

مرکز تجاری اُپال خود را میزبان خنده‌ و شادی میهمانانش می‌داند. در محیطی که سراسر رنگ و نور است و حضور در آن می‌تواند پاسخی باشد به نیازهای همه اهالی شهر باشد. مرکز تجاری اُپال مقصدی برای خانواده‌هاست تا در کنار هم شادی و لذت را تجربه کنند.


در تمامی طبقات، میز اطلاعات قرار دارد تا به بازدیدکنندگان راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند. همچنین اپال بیش از 11 دستگاه آسانسور دارد که در تمامی آسانسورها اطلاعات طبقات نوشته شده است. این موضوع به بازدیدکنندگان کمک می‌کند به‌راحتی مسیر خود را تعیین کنند. همچنین مرکز تجاری اپال به 52 پله‌برقی مجهز شده تا رفت‌وآمد را برای بازدیدکنندگان راحت‌تر کند.

مساحت کلی مرکز تجاری و تفریحی اپال 120هزار متر مربع خواهد بود. این مرکز هنوز به‌طور کامل بهره‌برداری نشده است. مراکز خرید این مجموعه درحال‌حاضر شروع به کار کرده‌اند و پذیرایی بازدیدکنندگان هستند. در این مرکز بیش از 800 واحد تجاری قرار دارد. این واحدها از طبقه دوم شروع می‌شوند.


همچنین مرکز تجاری بیش از 1800 پارکینگ اختصاصی دارد. بخش زیادی از پارکینگ مجموعه افتتاح شده است. هوای ناسالم پارکینگ را هواکش‌های بسیار تخصصی و قوی تخلیه می‌کنند و این امر باعث شده که در هیچ قسمت از مجموعه هوای ناسالم یا بوی دود احساس نشود.

کنار این موارد، مجتمع فرهنگی چندمنظوره با دو تالار پذیرایی، منتظر حضور بازدیدکنندگان است. همان‌طورکه گفته شد، بخشی از مرکز تجاری اپال ازجمله سوییت‌های اقامتی مدرن، رستوران‌ها و بخش فودکورت مجموعه هنوز تکمیل نشده است. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد مرکز تجاری اپال جایگاه بالگرد در ارتفاع 90متری زمین است.

این جایگاه، که در طرح‌های ابتدایی هم به‌وضوح مشخص بود، امروزه در طبقه آخر مجموعه قابل‌مشاهده است. همچنین قرار است پل معلقی در ارتفاع ۴۵متری اپال ساخته شود. این پل در واقع پل ارتباطی بخش‌های مختلف مرکز تجاری است و در نوع خود ویژگی بی‌نظیری خواهد بود که در کمتر مرکز تجاری شاهد آن خواهید بود.

معماری مرکز تجاری و تفریحی اپال

معماری مرکز تجاری و تفریحی اپال زیر نظر معماران و هنرمندان مدرن بوده است. در تمامی مراحل ساخت بنا، استفاده از تجهیزات و فناوری در اولویت بوده است. استحکامات بنا تماما فلزی است که این باعث شده مرکز تجاری نسبت به زلزله مقاوم باشد. اجرای این عملیات توسط گروه‌های تخصصی ایرانی بوده و برای ساخت مرکز نیز از ماشین‌آلات مدرن و تخصصی استفاده شده است تا کیفیت بنا در حد مطلوب باشد.


واحدهای خرید

واحدهای خرید مرکز تجاری اپال از طبقه دوم شروع می‌شوند. هر طبقه به یک صنف خاص اختصاص دارد و این باعث هدایت درست بازدیدکنندگان شده است. بر روی میز اطلاعات بروشور اطلاعات قرار دارد و همچنین در آسانسور کنار تمامی طبقات اطلاعات هر طبقه ذکر شده است. برای مثال، طبقه دوم مرکز مختص طلا، جواهر، فروشگاه‌های ساعت، زیورآلات، و صرافی‌ها است.

تمامی طبقات از ایمنی مطلوبی برخوردارند، اما برای ایمنی این طبقه مخصوصا از تجهیزات الکترونیکی مدرنی استفاده شده است. طبقه چهارم و پنجم و ششم نیز مراکز فروش پوشاک و برندها پوشاک قرار دارند. طبقه هفتم مرکز تجاری نیز متعلق به جهان فناوری است. در این قسمت می‌توان انواع رایانه و تلفن‌همراه را به همراه تجهیزاتشان تهیه کرد.

کافه‌ها و رستوران‌های مرکز تجاری اپال

طبقه نهم مرکز تجاری اپال متعلق به رستوران‌های مجموعه است. بعد از خرید می‌توانید به این بخش مراجعه کنید و خود را به یک وعده دل‌چسب دعوت کنید. بخش فودکورت مجموعه هنوز افتتاح نشده، اما طبقه نهم قرار است که به این بخش اختصاص داده شود.

قرار است برندهای مختلف غذا و کافه در این بخش شعبه داشته باشند. اما طبقه دهم مجتمع قرار است نمایی ۳۶۰ درجه از تهران را به بازدیدکنندگان ارایه دهد. در این قسمت، چند رستوران VIP با فضای خاص و زیبا پذیرای مهمان‌های مرکز تجاری اپال خواهند بود.


سرگرمی‌ها و تفریحات این مرکز تجاری

طبقه چهاردهم مرکز تجاری اپال باشگاه‌ها و مراکز ورزشی قرار دارند. طبقه سوم و نیم‌طبقه میانی متعلق به دنیای کودکان هست. آنجا انواع بازی‌ها و اسباب‌بازی‌ها برای کودکانه و نوجوانان قرار دارد که ساعات لذت‌بخشی را برای این گروه سنی ایجاد می‌کند.

برای بزرگ‌سالان نیز سالن‌های بولینگ و بیلیارد و همچنین سالن‌های گیم‌نت تعبیه شده تا در کنار کودکان ساعات خوش را داشته باشند. علاوه‌براین به‌زودی پنج سالن سینما با ظرفیت 800 صندلی در بلندترین نقطه اپال افتتاح خواهد شد. طبقه هشتم مرکز تجاری و تفریحی اپال نمایشگاه ویژه اتومبیل است.

آدرس این مجموعه

مرکز تجاری در محله سعادت‌آباد قرار دارد. دسترسی به مرکز تجاری و تفریحی اپال بسیار آسان است و از طریق اتوبان یادگار امام در شمال و غرب، بزرگراه نیایش در جنوب، و همچنین بلوار شهید فرخزادی در شرق، که از مسیرهای اصلی ارتباطی شهر تهران هستند، امکان‌پذیر است. ساعت کار مرکز تجاری، طبق گفته میز اطلاعات مستقر در داخل مرکز، از ساعت 9 تا ۲۴ است؛ اما مراکز خرید از ساعت ۱۰ شروع به فعالیت می‌کنند.سخن آخر

در تمامی قسمت‌های مرکز تجاری اپال آسایش و راحتی بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است. اگر در اپال خرید کرده باشید می‌توانید خریدهای خود را به «همراه خرید» که در تمامی طبقات حضور دارند بسپارید و به‌راحتی ادامه مسیر را طی کنید. هنگام خروج، مسئولین بسته‌ها را به شما تحویل خواهند دارد. در انتها اگر تمایل دارید قبل از خروج از اپال اتومبیلتان تمیز شده باشد، قبل از ورود به مرکز ماشین را به کارواش اپال بسپارید و در بازگشت اتومبیل تمیز خود را تحویل بگیرید.

گروه طاها بعنوان یک هلدینگ پیشرو و نوآور در صنعت املاک و مستغلات، بمنظور تحقق ماموریت خود بخش ویژه ای در شرکت به نام تحقیق و توسعه راه اندازی کرده که بتواند جدیدترین اندیشه ها و رویکردها در بخشهای مختلف صنعت املاک و مستغلات (اداری، تجاری، مسکونی، چند منظوره) را به فعلان صنعت منتقل نماید. تسهیم دانش و تجربیات بمنظور همراه شدن با روندهای بین المللی و نیز بهره مندی از تفکر نوآور در توسعه کانسپت های آینده نگر و کارا، ماموریت اصلی دپارتمان تحقیق و توسعه شرکت می باشد و در این راستا از همکاری فعلان صنعت ساختمان و املاک و مستغلات استقبال می نماید.

تماس با گروه طاها

اگر شما هم از مرکز تجاری و تفریحی اپال دیدن کرده‌اید، تجربه حضور خود را با ما به‌اشتراک بگذارید.