به گزارش حوزه مدیریت روابط عمومی گروه سرمایه گذاری و فنی مهندسی طاها | گروه طاها:

هویت برند قوی بهترین ویژگی های کسب و کار شما را برجسته می کند و می تواند به فروش بیشتر برای کسب و کار ساختمانی شما کمک کند. رقابت شدید است، به این معنی که رشد کسب و کار ساختمانی شما نیازمند یک استراتژی بازاریابی و برندسازی قوی است. شما باید به طور فعالانه برند خود را برای مشارکت در رشد صنعت معرفی کنید. چه شرکت ساخت و ساز شما در یک شهر یا روستا مستقر باشد و یا یک در یک شهر بزرگ .


 • در اینجا 6 روش که تقویت هویت برند قوی باعث افزایش فروش تولیدات کسب و کار ساختمانی شما می شود را مرور خواهیم کرد :
 1. هویت برند قوی داستان شرکت شما را بازگو می کند.
 2. هویت برند قوی، آگاهی مشتری را افزایش می دهد.
 3. هویت برند قوی باعث ایجاد اعتماد و اعتبار می شود.
 4. هویت برند قوی از قدرت روانشناسی بهره می برد.
 5. هویت برند قوی شما را از رقبا متمایز می کند.
 6. هویت برند قوی، الهام بخش کارمندان است.

1- هویت برند قوی داستان شرکت شما را بازگو می کند
هویت برند چیست؟ هویت برند عناصر قابل مشاهده یک برند از جمله رنگ، طرح و لوگوی یک برند است. این روشی است که در آن یک مجموعه ، شرکت یا کسب و کار خود را به عموم معرفی می کند و کسب و کار را در ذهن مصرف کنندگان متمایز می کند. به زبان ساده: این چیزی است که شما، مشتریان و مشتریان بالقوه می توانید ببینید.

به گفته The Branding Journal، "شما می توانید یک نام تجاری را به عنوان ایده یا تصویری در نظر بگیرید که مردم هنگام فکر کردن در مورد محصولات، خدمات و فعالیت های خاص یک شرکت در ذهن دارند، هم از نظر کاربردی (مثلاً "کفش سبک است") و روش عاطفی (مثلاً "کفش باعث می شود احساس قدرت کنم"). بنابراین، نه تنها ویژگی های فیزیکی است که یک برند را ایجاد می کند، بلکه احساساتی است که مصرف کنندگان نسبت به شرکت یا محصول آن ایجاد می کنند. این ترکیب نشانه های فیزیکی و احساسی است. هنگامی که در معرض نام، لوگو، هویت بصری یا حتی پیام ارسال شده قرار می‌گیرد، تحریک می‌شود."


برندینگ و هویت بخشی تخصصی مجتمع های مسکونی، اداری، ویلایی، تجاری | هلدینگ طاها


در ادامه بخوانید: 10 روش توسعه کسب و کار


بسیار مهم است که هویت برند شرکت شما بهترین ویژگی های کسب و کار شما را برجسته کند. در ایجاد هویت برند خود سنجیده عمل کنید و هیچ چیز را به شانس واگذار نکنید. هر شرکتی داستانی برای گفتن دارد. مشتریان و مشتریان آنها را به یکدیگر دعوت کنید. داستان شرکتی که به تصویر می‌کشید به ارتباط بین مخاطبانتان با برندتان کمک می‌کند. داستان شما باید جالب، قابل ربط، امیدوارکننده و موفق باشد. داستان شما باید با طراحی خوب و زبان محکمی که با آنچه شما نشان می دهید سازگار باشد، نقاشی شود. باید نشان دهنده برند شما باشد.

برند چیست؟
برند مجموع تجربیاتی است که مشتریان و مشتریان بالقوه شما با شرکت یا سازمان شما دارند. در اصل، اصطلاح "برند" به علامتی اطلاق می‌شود که دامداران بر روی گاوهای خود می‌گذارند ("مارک"). اما مفهوم "برند" به گونه ای تکامل یافته است که بسیار بیشتر از یک عنصر بصری واحد را شامل می شود.

هنگام توسعه داستان برند خود به موارد زیر توجه کنید:

 1. منشا شرکت شما چیست؟ اغلب شما «ساخت از این سال» یا آن سال را به عنوان بخشی از برندسازی مشاهده خواهید کرد. این به مشتریان اطمینان می دهد که شما به خوبی تثبیت شده و قابل اعتماد هستید.
 2. چه کار میکنی؟ چه خدمات خاصی ارائه می دهید؟ آیا طاقچه ساخت و ساز دارید؟ مشتریان باید در مورد چه نوع محصولات یا خدماتی به شما مراجعه کنند؟ آیا در زمینه خاصی متخصص هستید؟
 3. ارزش های شما چیست؟ شرکت شما در کجا موضع می گیرد؟ یک شعار قدرتمند را در نظر بگیرید که نشان دهنده برند شما باشد (به عنوان مثال، Built To Last : ساخته شده تا دوام بیاورد). یک بیانیه ماموریت برند که ارزش های شما را در بر می گیرد ایجاد کنید – سپس بر اساس آن ارزش ها عمل کنید.
 4. چگونه کسب و کار خود را اداره می کنید؟ آیا سابقه تکمیل به موقع پروژه ها را دارید؟ و اگر پروژه ای به تعویق بیفتد، چگونه با این وضعیت برخورد می کنید؟ خدمات مشتری شما چگونه است؟

2. هویت برند قوی، آگاهی مشتری را افزایش می دهد

هویت برند خوب ، شما را مورد توجه قرار می دهد. هویت برند عالی ، شما را به یاد می آورد.

انسان ها موجودات بصری هستند و لوگوی کسب و کار شما مهمترین عنصر هویت برند شما است. لوگوی شما چهره شرکت شماست. یک لوگوی پویا و حرفه ای توجه مشتریان بالقوه را به خود جلب می کند و برای سال های آینده توسط مشتریان شناخته می شود. بنابراین، چه چیزی یک لوگوی خوب را می سازد؟ در ابتدایی ترین حالت، لوگو یک قطعه کوچک و نمادین از آثار هنری است که نشان دهنده یک تجارت است. وقتی تمام گرایش‌های طراحی و فونت‌های فانتزی را کنار می‌گذارید، یک لوگو باید:

 1. برند خود را تجسم کنید.
 2. فورا قابل تشخیص باشید.
 3. همه کاره باشید
 4. بی زمان باشید
 5. همه چیز دیگر اختیاری است.

در واقع، من یک قدم جلوتر خواهم رفت. هر انتخاب طراحی در لوگوی شما باید فقط برای خدمت و تقویت چهار مورد ذکر شده در بالا وجود داشته باشد. و اگر این چهار شرط را برآورده کنید، بسیاری از موارد ضروری دیگر که معمولاً به آنها اشاره شده است، مانند سادگی و به یاد ماندنی، طبیعتاً از آنها پیروی می کنند.


3. هویت برند قوی باعث ایجاد اعتماد و اعتبار می شود
هیچ کسب و کاری بدون اعتماد و اعتبار موفق نخواهد شد و ایجاد این اعتماد یک شبه اتفاق نمی افتد. اطمینان حاصل کنید که برند شما علاوه بر کیفیت، قابل اعتماد بودن را برای جلب اعتماد مشتری تجسم می کند و به آن پیام متعهد باشید.
مهم است که اهمیت اصالت برند را دست کم نگیرید. اعتماد و اعتبار برای یک تجارت ساختمانی مهمتر است. مردم می خواهند بدانند که سازنده آنها توانا، حرفه ای، قابل اعتماد و آگاه است.


این عناصر ضروری را برای ایجاد اعتماد در برند خود در نظر بگیرید:

 1. در دسترس باشد. تجارت ساختمانی کاملاً آفلاین است. اما، برند شما باید در فضای آنلاین به خوبی معرفی شود. واقعیت این است که مشتریان بالقوه شما در حال تحقیق آنلاین هستند. روی یک طراحی وب سایت متقاعد کننده و بازار در پلتفرم های رسانه های اجتماعی که مشتریان و مشتریان احتمالی شما استفاده می کنند سرمایه گذاری کنید.
 2. یک محصول جامد داشته باشید. بازاریابی خوب می تواند مشتری را برای خرید احساسی جذب کند، اما محصولات عالی چیزی هستند که مشتری را مادام العمر نگه می دارند.
 3. مقاوم باش. همانطور که محصول یا خدمات شما نیاز به عملکرد مداوم دارد، هویت برند شما نیز نیاز دارد. پیام شما در مورد اینکه چه کسی هستید و چه چیزی را نمایندگی می کنید، برندسازی بصری شما، و حضور آنلاین (و آفلاین) شما باید در همه جا ثابت باشد.

اگر برند شما با موفقیت اعتماد ایجاد کند، مشتریان شما مطمئن خواهند بود که شما می دانید چه کاری انجام می دهید و زمانی که شما را استخدام می کنند پول خود را عاقلانه خرج می کنند.


4. هویت برند قوی از قدرت روانشناسی بهره می برد

در یک روز، مصرف‌کننده‌ی متوسط در معرض چیزی بین 3000 تا 10000 برند قرار می‌گیرد. با این حال، برخی از برندها به نوعی می توانند سر و صدا را کاهش دهند و توجه آنها را جلب کنند.


برندهای شناخته شده فعالیت قوی در قسمت هایی از مغز ایجاد می کنند که با پاسخ مثبت همراه است. برندهای ناشناس برعکس عمل می کنند و بخش هایی از مغز را فعال می کنند که با احساسات منفی مرتبط است.


روانشناسی نقش زیادی در بازاریابی و برندسازی دارد. از این گذشته، طراحی بر رفتار مصرف کننده تأثیر می گذارد و عوامل روانی بسیاری وجود دارد که در تصمیم گیری مصرف کننده نقش دارند.


برندینگ و هویت بخشی تخصصی مجتمع های مسکونی، اداری، ویلایی، تجاری | هلدینگ طاها


به دنبال فرصت‌های بزرگ و کوچک باشید تا این عوامل را به برندسازی خود تبدیل کنید.


به عنوان مثال، مطمئن شوید که نام کسب و کار شما منحصر به فرد است. «شرکت ساختمانی آلن» ممکن است نشان دهنده نام شما باشد، اما اگر کسب‌وکارهای دیگری در منطقه جغرافیایی شما با همین نام وجود داشته باشد، نمی‌توانید آن را متمایز کنید. شما به سادگی مشتریان و مشتریان احتمالی خود را گیج خواهید کرد.


5. هویت برند قوی شما را از رقبا متمایز می کند

چه در حال راه‌اندازی یک نام تجاری جدید، تبلیغ یک برند موجود، یا تجدید هویت برند خود باشید، مهم است که از رقبای خود متمایز شوید. شما می توانید این کار را با یک هویت برند بصری منحصر به فرد که دارای یک پالت رنگ برجسته، گرافیک مناسب برند و یک آرم تجاری به یاد ماندنی است انجام دهید. شما می توانید با پیام برند و شخصیت منحصر به فرد متمایز شوید.


و، شما می توانید با یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد (یا "USP") متمایز شوید. در نهایت، USP چیزی است که کسب و کار شما مخفف آن است. برای مثال، می‌توانید بگویید که USP اپل در «تجربه کاربر» یافت می‌شود: هر کاری که آن‌ها انجام می‌دهند به این معناست که کاربر در هسته‌اش باشد.


USP گوگل ممکن است به روشی باشد که مردم را با اطلاعات مرتبط می کند، در حالی که آمازون ممکن است هر محصولی را که نیاز دارید را سریع، کارآمد و با کمترین هزینه ممکن ارائه دهد.

در ادامه بخوانید:رسانه های اجتماعی - چگونه برند شرکت ساختمانی خود را بسازیم


فهمیدن اینکه USP شما چیست می‌تواند زمان بر باشد، اما بخش مهمی از برند شما است. دانستن چیستی آن می تواند به شما کمک کند به مشتریان فعلی خود و مهمتر از آن مشتریان احتمالی بهتر بفروشید. پیشنهاد فروش منحصربفرد شما هر چه باشد، مطمئن شوید که برای کشف آن وقت می گذارید، آن را با مشتریان خود به اشتراک می گذارید و سپس هر بار آن را تحویل می دهید.


برند خود را با رقبا متمایز کنید:


 1. ارائه یک تجربه خیره کننده به مشتری. مشتریانی که تجربیات مثبتی دارند احتمال بازگشت بیشتری دارند. بنابراین، هر اقدامی باید به ایجاد تجربه ایده آل برای مشتری منجر شود. هرچه مشتریان شما راضی تر باشند، بیشتر ستایش شما را برای دیگران خواهند خواند.
 2. ایجاد یک برند بصری ثابت در تمام نقاط تماس مشتری. وب سایت شما باید همان رنگ ها، تایپوگرافی و سبک گرافیکی لوگوی شما را داشته باشد. وسایل نقلیه شرکت باید همان را تقلید کنند، به شکلی جسورانه و قابل تشخیص آسان. تمام مواد تبلیغاتی، تابلوها، کارت‌های ویزیت و سربرگ‌ها باید این تداوم بصری را حفظ کنند. مدیریت دقیق برند بصری هویت برند شما را تقویت می کند و به برجسته شدن برند شما کمک می کند.
 3. حضور در شبکه های اجتماعی. بیشتر مشتریان و مشتریان بالقوه شما در رسانه های اجتماعی هستند. در هنگام تحقیق، تماس و رتبه‌بندی کسب‌وکارها، به منبع اطلاعاتی تبدیل شده است. شما می توانید با پاسخگویی سریع و مودبانه به تمام سوالات مشتریان، کسب و کار خود را متمایز کنید.
 4. اولویت بندی بازخورد صنعت ساخت و ساز همه چیز در مورد روابط پایدار و شهرت مثبت است. بازخورد مشتری بینشی بی‌ارزش از نحوه عملکرد کسب‌وکار شما، تجربه مشتری و زمینه‌های حیاتی برای بهبود ارائه می‌دهد. فقط بازخورد مشتری را جمع آوری نکنید. آن را درونی کنید و بر اساس آن عمل کنید. کسب و کارهایی که به مشتریان خود گوش می دهند مورد توجه قرار می گیرند.
 5. گفتن آنچه انجام می دهید و انجام آنچه می گویید. انجام مداوم وعده های برند خود به مشتریان دلیلی برای انتخاب مجدد کسب و کار شما می دهد. مشتریان تکراری خوشحال به حامیان برند تبدیل می شوند که بازاریابی شفاهی ارزشمندی را ارائه می دهند.

رقابت در صنعت ساخت و ساز شدید است. ثابت ماندن برند و تمرکز بر روی مشتری به شما کمک می کند تا رقبای خود را از آب خارج کنید.


6. هویت برند قوی الهام بخش کارمندان شماست
برای کارمندان ساختمانی، این هرگز فقط یک شغل نیست. زمینه ساخت و ساز با کار سخت، مهارت با کیفیت و ثبات تثبیت شده است. کارکنانی که رسالت کارفرمای خود را درک می کنند، به احتمال زیاد انگیزه بیشتری برای کار در جهت اهداف مشترک دارند.

الهام بخش کارکنان فعلی
یک برند قوی، برندی است که کارمندان بتوانند از آن حمایت کنند و دور آن جمع شوند. این به دو دلیل اهمیت دارد. اول، یک مطالعه اخیرنشان داد که رضایت کارکنان به طور مثبت با بهره وری و سود بالاتر ارتباط دارد.

دوم، بر اساس فشارسنج اعتماد Edelman 2020، کارمندان عادی نسبت به مدیران عامل، کارآفرینان و اعضای هیئت مدیره معتبرتر هستند. این کارمندان می توانند برخی از بهترین بازاریابی دهان به دهان شما را ارائه دهند. با توجه به اینکه 98٪ از کارمندان حداقل در یک حساب شخصی در رسانه های اجتماعی فعال هستند، 50٪ در مورد شرکت خود پست می گذارند.

جذب کارکنان آینده
هویت برند شرکت شما بر توانایی شما برای جذب کارکنان آینده تأثیر می گذارد. شما بهترین افراد را در تیم خود می خواهید. اما چگونه آنها را پیدا می کنید؟ هویت برند قوی نیاز به جستجوی کارمندان با کیفیت را از بین می برد، آنها به سراغ شما خواهند آمد. 84 درصد از جویندگان کار نشان می دهند که شهرت یک شرکت مهم و عاملی در انتخاب درخواست است.

هویت برند خود را به شانس نسپارید. برای افزایش فروش در کسب و کار ساختمانی خود، یک هویت برند قوی ایجاد کنید.

گروه سرمایه گذاری و فنی مهندسی طاها (گروه طاها) با پوشش زنجیره ارزش صنعت ساختمان توانسته است خود را به عنوان یکی از بهترین مجموعه های فنی مهندسی ، برندینگ ، بازاریابی و فروش ، راه اندازی و بهره برداری در ایران معرفی نماید.

گروه آپان با مدیریت دکتر امین نعیم آبادی و دکتر احمد پاکزاد ، توانسته است با بهره گیری از تجربیات مدیران و کارمندان خود در برندینگ و فروش پروژه های شاخص ایران کمک های شایانی را به صنعت ساختمان نماید.

از جمله خدمات این گروه میتوان به موارد ذیل اشاره نمود :

برندینگ و هویت بخشی تخصصی مجتمع های مسکونی، اداری، ویلایی، تجاری | هلدینگ طاها